Mikrokeratinos Hőillesztéses Hajhosszabbítás
MazurJudit: 0630/5130540
GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK A
HAJHOSSZABBÍTÁS-DÚSÍTÁSSAL KAPCSOLATBAN.
Mennyi hajat vásároljunk?
Minél dúsabb a saját hajunk, annál több póthaj szükséges. Kevés, vékonyszálú haj esetén 10-12dkg /100-120tincs/, dús, vastagszálú haj esetén 17-18dkg /170-180tincs/
Hajdúsítás esetén ennek a fele.
Hajhosszabbítás vagy hajdúsítás után mennyi ideig maradhatnak fent a tincsek?
Az ideális hordási idő 2-3 hónap, majd a lenövés miatt újra, többször visszarakható ugyanaz a póthaj.
Milyen póthajat válasszunk hajhosszabbítás-dúsításhoz?
Ajánlott a saját hajunkéval szerkezetileg, minőségileg megfelelő póthajat választani. Fontos! Előrecsomagolt póthajat ne vegyünk, ha csak nem 1 hónapra szeretnénk a tartós hajhosszabbítást!
Honnan tudom, hogy jó minőségű a póthaj?
Ahol garanciát adnak a póthajra elvileg nincs gond. Észrevehető már az első hajmosás után ha nem szálírányos, jó minőségű a póthaj, mert kócolódni, csomósodni, rasztásodni fog.
Hajhosszabbítás vagy hajdúsítás miatt kihullhat-e a saját hajam?
Nem mindegy milyen hajhosszabbítási technikát alkalmaznak és az sem hogyan. Szalonunkban hajra nézve nem kívánt káros hatásuk miatt, a csomózást és hajfelvarrást egyre inkább háttérbe szorítja a teljesen természetes frizurát eredményező hőillesztéses technika.
Festhető, vasalható, göndöríthető a póthaj?
Igen, de figyeljünk arra, hogy az illesztett részekre (hajtőre), ne tegyünk balzsamot, pakolást mert a tincsek megcsúszhatnak. A hajvasalásnál ill. a hajsütővasnál szintén vigyázni kell a hajtőnél illesztett részekre.
Melyik a legkíméletesebb hajhosszabbítás, hajdúsítás?
A keratinos hőillesztés. A keratin hajunk, körmünk fő építőanyaga. Nem csak a legkíméletesebb, de észrevétlen hajhosszabbítási módszer is.
Mennyire fontos a póthajak ápolása?
Nagyon! A póthajnak nincs lehetősége önzsírosodásra, ezért fontos, hogy kezelje minőségi hajápoló szerekkel, melyek biztosítják a haj nedvességtartalmát, selymességét, fényét ezzel tartós és hosszú időre megőrízve a póthajak kíváló minőségét. Vannak kifejezetten hajhosszabbítás-dúsításra, póthajakra optimalizált termékek.
Hogyan mossam a hajam hajhosszabbítás, hajdúsítás után?
Mindig hátrahajtott fejjel, hogy elkerüljük a haj összebomlását, valamint a haj mosását kifésülő mozdulatokkal végezzük, hogy ne kócolódjon.
Hajhosszabbítás után hagyományos hajkefével is fésülhetem a hajamat?
Nem, kizárólag az erre alkalmas professzionális hajkefékkel.
Fésülhetem-e a hajamat vízesen?
Hajhosszabbítás után soha ne fésüljük a hajunkat vizesen, mert a hajszálak nedves állapotban a legsérülékenyebbek!
Festhetem-e saját magamnak a póthajat?
Függetlenül, hogy eredeti emberi hajról van szó, a kémiai kezeléseket (festés, szőkítés, melír, dauer) bízzuk szakemberre, aki a munkájára garanciát vállal!
Melírozás póthajjal?
Igen! A legjobb megoldás azoknak akik nem szertetnék festéssel, vagy szőkítéssel roncsolni a saját hajukat. Ajánlott sötét hajhoz, azoknak akik világosabb melír csíkokat szeretnének, de az extrém színek kedvelőinek is tökéletes megoldást nyújt.
Kinek nem javasolt a hajhosszabbítás, hajdúsítás?
Nem ajánlott érzékeny-, korpás fejbőr, valamint drasztikus hajhullás esetén.
Kinek ajánlott a hajdúsítás?
A hajdúsítás kíválóan alkalmas vékony szálú hajak tömegnövelésére, valamint ritka hajak esetén mennyiség kiegyenlítésére. A saját haj hossza feltöltésre kerül a póthajjal. A hozzáadott póthaj mennyiség (50-60gr) teljesen természetes és észrevétlen megoldást nyújt, mely megkülönbözhetetlen a saját hajtól. Hajdúsítás esetén a keratinos hőillesztés az ajánlott eljárás.
Mire ügyeljünk hajszárításnál, fésülködésnél?
Hajszárításnál a hajvégeket száríthatjuk meleg levegővel, a hajtövénél viszont már csak langyos levegőt használjunk! A fésülködést mindig a haj végénél kezdjük, onnan haladva fokozatosan felfelé. Alvásnál ajánlott egy copfot, vagy egy laza fonatot készíteni a gubancolódás elkerülése érdekében.
Napjainkban a hőillesztés az egyik legelterjedtebb módszer. Ezt a technikát minden hajtípusra ajánljuk, de akinek gyengébb a haja már a hajhosszabbítás előtt 3-4 hónappal kezdjen el szedni hajerősítő vitamint. Ez az eljárás a legesztétikusabb módszer.
Hőillesztés módszer: A feltincsezett póthajat apró tincsenként egy hőillesztőgép segítségével, melegítjük a saját hajunkhoz. Ez nem a káros hajragasztásos módszer! Ez hőillesztés! Mi keratinnal dolgozunk, ami a saját hajunk és körmünk egy építő anyaga.
Néhány tévhit a hajhosszabbításról
1. Hajhosszabbítás után jobban hullik a haj.
Ha a póthaj szerkezete és minősége megfelelő, valamint ha megfelelő technikával, szakértelemmel teszik fel és nem alkalmaznak gyantát, ragasztót, vaxot... akkor ilyen nem fordulhat elő.
2. A hajhosszabbítás árt a hajnak.
Nem feltétlenül. Ezért szükséges a megfelelő szakember megkeresése, a megfelelő hajhosszabbítási technika és póthaj kiválasztása az egyén hajához.
3. A hajfelvarrás ajánlott és egészséges hajhosszabbítási módszer.
A hajfelvarrás már elavult és nem a legesztétikusabb. Hajhosszabbítás-dúsításra vannak modernebb módszerek, melyek egyáltalán nem károsítják a hajat és természetesebb hatásúak.
4. Saját magam is kivehetem a tincseket.
Nem! Keratinos hőillesztés esetében egy bőrbarát oldószerrel, mikrogyűrűzés esetében pedig egy speciális fogó segítségével lehet leszedni a póthajat, ezért a saját és a póthaj védelme érdekében, csak szakember végezheti el!
5. Hajhosszabbítás-dúsításhoz nem feltétlen kell szakember.
Ma már mindenki megkisérli a hajhosszabbítást. Látszólag egyszerű műveletnek tűnik, de helyrehozhatatlan problémákat okozhat ha helytelen technikával teszik fel a póthajat. Ilyenkor a saját haj hullását, rosszabb esetben kopaszodást okozhat a hajhosszabbítás. Egy szakember azonban fel tudja mérni, hogy a fejbőr elbírja-e a póthaj súlyát. Az egészségi károkon túl, esztétikailag sem mindegy ki végzi és milyen módszerrel a munkát. Ezek alól kivétel a csatos és a ragasztócsíkos hajhosszabbítás.
6. Szauna, szolárium károsíthatja a haj illesztését.
Nem. Egyik sem károsítja, vagy csökkenti a póthaj tartósságát.
elötte
utána